Monday, 4 November 2013

بلاتر (فوتبالی) برای پرداخت پول چهارشنبه به ایران می آید!

بلاتر (فوتبالی) برای پرداخت پول چهارشنبه به ایران می آید!
.
.
.blatter
.
.
.
.
سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به دعوت مسئولان فدراسیون فوتبال ایران روز چهارشنبه به ایران سفر خواهد کرد و قرار است رو پنج‌شنبه (۱۶ آبان) با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار کند.
رئیس سوئیسی فیفا قرار است اقامتی یک روزه در تهران داشته باشد و همایش بین‌المللی علم و فوتبال را افتتاح کند.
موضوعات مرتبط
فوتبال، ورزش ایران
علی کفاشیان در مورد برنامه حضور سپ بلاتر در تهران گفت: " طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است بلاتر پنجشنبه به دیدار رئیس جمهور و رئیس مجلس هم برود و سپس برنامه فستیوال فوتبال اجرا می‌شود. بازدید از آکادمی و مصاحبه مطبوعاتی از دیگر برنامه‌های ایشان است."
یکی از موضوعاتی که مسئولان فدراسیون فوتبال امیدوارند در سفر سپ بلاتر به ایران راه حلی برای آن پیدا کنند موضوع بلوکه شدن پول‌‌های فوتبال ایران است.
به گفته علی کفاشیان قرار است بخشی از طلب ایران با هماهنگی فیفا پرداخت شود: "این مبالغ مربوط به حضور ناظران و داوران ایران در مسابقات بین‌المللی است و همچنین پروژه‌های گل. ما نامه‌ای را از طریق فیفا در حال پیگیری هستیم تا ۲۷۰ هزار دلار مطالبات مربوط به این بخش پرداخت شود. علاوه بر این ۲۷۰ هزار دلار، حدود یک میلیون دلار دیگر هم باید فیفا به ما پرداخت کند، همچنین پاداش صعود به جام جهانی و دیدارهایی که در این مسابقات خواهیم داشت نیز حدود ۱۰ میلیون دلار می شود. امیدواریم شرایط پرداخت آن به ایران فراهم شود."
مهدی محمد نبی دبیر فدراسیون فوتبال ایران درباره دستاورد سفر سپ بلاتر گفته است: "هم از لحاظ زیرساخت ها و هم در بعد علمی فوتبال ، کشورمان می تواند یک قطب و یک مرکز هدایت کننده در فوتبال قاره باشد به همین دلیل هم هست که ما اعتقاد داریم از این پتانسیل خوبی که فوتبال مان دارد می توانیم استفاده کنیم و ایران را به عنوان دفتر مرکز توسعه فوتبال در آسیای مرکزی معرفی کنیم. این قدرت اجرایی و علم فوتبال در کشورمان هست و ما نیاز به حمایت فیفا داریم تا بتوانیم به این مهم دست یابیم. در زمان حضور رئیس فیفا یکی از مهمترین اهدافی که ما در مذاکرات‌مان خواهیم داشت ، همین است."
همایش بین المللی علم و فوتبال قرار است چهارشنبه (۱۵ آبان) در تهران آغاز شود و "مایا داد" و "دوراک" عضو کمیته اجرایی و مسوول پزشکی فیفا، شیخ سلمان بن ابراهیم رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا وبورا میلوتینوویچ سرمربی سابق تیم‌های ملی آمریکا، نیجریه، چین و عراق در این کنفراس حضور خواهند داشت.

No comments:

Post a Comment